Σήμερα 1/9/2016 και ώρα 18:00 έγινε στα γραφεία της ΕΠΣ.ΑΘΗΝΩΝ η κλήρωση των αγώνων της 1ης και 2ης αγων.του ΚΥΠΕΛΛΟΥ.
Στην 1η αγων θα πάρουν μέρος οι ομάδες της Β΄κατ., Γ΄κατ.και οι ομάδες των Ερασ.των ΠΑΕ που δηλώσουν συμμετοχή.
Στην 2η αγων θα πάρουν μέρος οι νικήτριες ομάδες της 1ης αγωνιστικής.
Σε Ανακοίνωσή της η ΕΠΣΑ: «Ενημερώνουμε τα σωματεία μας για τις ημερομηνίες έναρξης του Κυπέλλου και των Πρωταθλημάτων, οι οποίες είναι οι ακόλουθες: ΚΥΠΕΛΛΟ: 1η Αγωνιστική: Έναρξη 11/9/2016.2η Αγωνιστική: Έναρξη 18/9/2016. Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Έναρξη 18/9/2016. Λήξη: 30/4/2017. Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Έναρξη 25/9/2016. Λήξη: 14/5/2017. Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ: Έναρξη 2/10/2016. Λήξη: 14/05/2017.
Οι αγώνες της α’ φάσης θα γίνουν το σαββατοκύριακο (10-11/9), ενώ η β’ φάση θα λάβει χώρα το επόμενο σαββατοκύριακο (17-18/9). Να σημειωθεί πως όλες οι συναντήσεις και των δύο φάσεων είναι νοκ άουτ, ενώ σε αμφότερες συμμετέχουν σωματεία μόνο της Β’ και της Γ’ κατηγορίας.
Αναλυτικά, τα ζευγάρια έχουν ως εξής:
A’ φάση
1.Απόλλων Περιστ.-Γαλαξίας
2.Κηφισιά 2010-Ολυμπιακός Κυψ.
3.Ηρακλής Περιστ.-Κεραμεικός
4.ΑΕ Γλυφάδας-Ατρόμητος Χαλ.
5.Νίκη Αλίμου-Ολυμπιακός Λιοσίων
6.Νέα Ιωνία-Αστέρας Ζωγρ.
7.Ανθούπολη-Αρμενική
8.Ειρήνη Πετρ.-Πατήσια
9.Λυκόβρυση-Αμπελόκηποι
10.Υμηττός-Ταταύλα
11.Κεραυνός Πετρ.-Καλαμάκι
12.Κηπούπολη-ΑΟ Βύρων
13.Θεμιστοκλής-Άφοβος
14.Ελπίδα Αγ. Αναργ.-Άτλας Κυψέλης
15.Ορφέας Αιγάλεω-Ιπποκράτης
16.ΓΣ Καισαριανής-Φοίνικας Περιστ.
17.Αμιλλα Περιστ.-Πανθησειακός
18.Τερψιθέα-ΠΟ Ψυχικού
19.Πανιώνιος Καισ.-Αναγέννηση Πετρ.
20.Ελευθερούπολη-Λαρισαϊκός
21.Χρυσούπολη-Αλσούπολη
22.ΑΟΝΦ Άτταλος-Ιάσων
23.Νέα Σμύρνη-ΑΟΝΑ
24.Βοτανικός-Πέρα Κλουμπ
25.Θύελλα Περιστ.-Παλαιό Φάληρο
26.Ιλίσια 2004-Αρίων
27.Θύελλα Αγ. Δημ.-Μαρούσι
28.Αίμος Πετρ.-ΑΕ Μεταμόρφωσης
29.Γκυζιακός-Βριλήσσια
30.Αθηναΐδα-Πλάτων
31.Νεοπεντελικός-Τριφυλλιακός
32.Αστέρας Χαϊδ.-Απόλλων Χαλ.
33.Παράδεισος-Κοψαχείλα
34.ΑΕ Αιγάλεω-Άρης Χολαργού
35.Άγιος Θωμάς-Γαλάτσι
36.Εθνικός Αστέρας-Κορωνίδα
37.Αττικός-Κολωνός
38.Ερασ. Απόλλωνα Σμύρνης-Πετράλωνα
39.Νέα Ζωή Μετ.-ΑΟ Ιλίου
40.Λέοντες Αθηνών-ΑΕ Περιστερίου
41.Λαύρα Αργ.-Τόλμη Περιστ.
42.Φοίνικας Καλλ.-Μελίσσια
43.Άγιος Δημήτριος-Κρόνος Αθηνών
44.Ιεράπολη-Προμηθέας
45.Διαγόρας-Αστέρας Εξαρχείων
*Το Δάσος Χαϊδαρίου περνάει στη β’ φάση χωρίς αγώνα.
B’ φάση
Νικητής 1-Νικητής 45
Νικητής 34-Νικητής 14
Νικητής 6-Νικητής 3
Νικητής 5-Νικητής 28
Νικητής 24-Νικητής 32
Δάσος Χαϊδ.-Νικητής 40
Νικητής 44-Νικητής 23
Νικητής 35-Νικητής 21
Νικητής 16-Νικητής 36
Νικητής 38-Νικητής 15
Νικητής 20-Νικητής 25
Νικητής 4-Νικητής 9
Νικητής 42-Νικητής 11
Νικητής 33-Νικητής 12
Νικητής 29-Νικητής 22
Νικητής 10-Νικητής 41
Νικητής 30-Νικητής 8
Νικητής 26-Νικητής 37
Νικητής 2-Νικητής 31
Νικητής 19-Νικητής 17
Νικητής 39-Νικητής 18
Νικητής 43-Νικητής 7
Νικητής 27-Νικητής 13