1η ΑΓΩΝ.47ου ΚΥΠΕΛΛΟΥ<Κ.ΤΡΙΒΕΛΛΑΣ>
(1η φάση)
Αποτελέσματα

ΣΑΒΒΑΤΟ 09-09-17
1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ – ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ. 1-5
2. ΚΑΜΑΤΕΡΟ – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ . 0-0 (πεν: 3-4)
3. ΔΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ. 0-3
4. ΑΕ ΙΛΙΟΥ – ΑΙΜΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ . 1-4
5. ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ – ΜΑΡΟΥΣΙ . 0-0 (πεν: 4-3)

6. ΑΤΤΙΚΟΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ . 0-1
Η Ελευθερούπολη επικράτησε με 1-0 εκτός έδρας του Αττικού και προκρίθηκε στην επόμενη φάση.
Το γκολ  στο 60΄με τον Σπανός  πέναλτι.
ΑΤΤΙΚΟΣ: Λογοθέτης, Τσολάκης (90+1 Κουλουριώτης), Ναζαρκο, Κουλουξής, Κουγιουμτζάκης, Κονόμης (87′ Σμυρνιώτης), Ζότο (46′ Καπαρδέλης), Τζέλιας, Τσιτάς, Σαλίτα, Μαργαριτόπουλος (69′ Τζελάλι).
ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ: Ξυδιάς, Καρυπίδης, Καπαγιάρογλου, Κατσούδας, Σπανός, Μπακας, Χούσος (90′ Μπαρτσιώκας), Τζωρτζάτος, Γούφος, Παούρης (46′ Γιατζιτζόγλου), Χαλκιαδάκης (69′ Πολυτσέρης).

7. ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ . 1-2
8. ΑΓ. ΕΛΕΟΥΣΑ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ. 0-2     

Δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ να κερδίσει την Αγ. Ελεούσα με 2-0 και να προκριθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου με την ονομασία Κ. Τριβέλλας.
Η γηπεδούχος ομάδα είχε μια ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο με τον Τζίμη Παναγιώτη να σώζει στην γραμμή με κεφαλιά πριν προλάβει η μπάλα να καταλήξει στα δίχτυα.
Τα δύο γκολ στην επανάληψη από τον Παναγιώτη Σιώλο έδωσαν την νίκη -πρόκριση στην ομάδα.
Πολύ θετικό ήταν το ντεμπούτο των μικρών Παπάζογλου Γιώργο και Κυριακόπουλου Πέτρου που αγωνίσθηκαν για πρώτη φορά στο ανδρικό τμήμα και μάλιστα στην βασική ενδεκάδα όπως επίσης και το βάπτισμα του πυρός που πήρε σαν αλλαγή ο Δρουγουνάκης Γιάννης.
 ΗΡΑΚΛΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 
Κολοσούσας Δ. , Παπάζογλου Γ., Τζίμης Π., Κυριακόπουλος Π., Γιαννακόπουλος Α. , Σιώλος Π. , Καρακωνσταντής Α., Χαλκιάς Τ. , Καρκατσούλης Γ. , Κατσουγιάννης Γ., Τζαβάρας Υ.
Αλλαγές ήταν οι:Πούλιος Γ.Δρουγουνάκης Γ.Ρονάλντο Π.Βασιλείου Ε.

9. ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ. 0-0 (πεν: 3-5)
10. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ – ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ . 1-2 παρ.
11. ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ – ΥΜΗΤΤΟΣ . 0-3
12. ΤΑΤΑΥΛΑ – ΒΥΡΩΝ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ. 2-2 (πεν: 6-5)
13. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ . 0-0 (πεν: 3-2)
14. ΠΟΨ – ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ. 0-2
15. ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ . 1-2
16. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ. 0-2
17. ΠΑΤΗΣΙΑ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ. 1-3

Κυριακή  10-09

18. ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ.0-2 (παρ)
19. ΔΟΥΡΕΙΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ . 1-0
20. ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ .2-2 πεν 4-2
21. ΓΑΛΑΞΙΑΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ. 0-5
22. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΕΡΑΣ.. 1-2

23. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΕ ΓΛΥΦΑΔΑΣ . 1-0

ο ΄Αγιος Δημήτριος επικράτησε με 1-0 εντός έδρας (Καλαμάκι) της Α Ε Γλυφάδας και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου .

Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε ο Συκάρας στο 44΄με κεφαλιά, απο ωραία σέντρα του Ατματζίδη.

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΕ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΦΩΤΟ

24. ΓΣ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗΣ – ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ. 1-0
25. ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ – ΑΡΙΩΝ .3-1
26. ΕΛΠΙΔΑ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ – ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ.1-0
27. ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ .2-4
28. ΠΛΑΤΩΝ – ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ.0-3
29. ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΚΑΛΑΜΑΚΙ .3-1
30. ΔΑΦΝΗ Π. ΦΑΛΗΡΟΥ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ.3-3, 3-1 πεν
31. ΚΟΛΩΝΟΣ – ΙΑΣΩΝ 5-3
32. ΑΡΜΕΝΙΚΗ – ΝΕΟΠΕΝΤΕΛΙΚΟΣ.1-2

33. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ .4-3
34. ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΕ ΑΙΓΑΛΕΩ.0-3
35. ΙΛΙΣΙΑ 2004 – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ .1-0
36. ΑΟ ΙΛΙΟΥ – ΑΛΣΟΥΠΟΛΗ.3-0
37. ΠΑΠΑΓΟΣ – ΑΟ ΓΛΥΦΑΔΑΣ .3-0
38. ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΙΕΡΑΠΟΛΗ .0-1
39. ΚΗΦΙΣΙΑ 2010 – ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ.1-3
40. ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΕΡΑ ΚΛΟΥΜΠ.0-1
41. ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ – ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ.0-3
42. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΑΟ ΚΩΦΩΝ .1-0 παρ
43. ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ.3-5 παρ
44. ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ – ΚΟΡΩΝΙΔΑ.6-1
45. ΠΑΝΘΗΣΕΙΑΚΟΣ – ΛΕΟΝΤΕΣ 3-3 πεν 5-4.

TA ZEΥΓΑΡΙΑ Β΄ΦΑΣΗ   Κύπελλο ε.π.σ.α 

ΑΕ Μεταμόρφωσης-Κεραυνός Πετρ.

Πέρα Κλουμπ-Παπάγος

Θύελλα Αγ. Δημ.-Βριλήσσια

Αμπελόκηποι-Νεοπεντελικός

Κολωνός-Εθνικός Αστέρας

Άγιαξ Ταύρου-Γαλάτσι

Δάφνη Παλ. Φαλ.-Κ20 Απόλλωνα Σμύρνης

Κ20 Πανιωνίου-Χρυσούπολη

Λαύρα Αργ.-Παράδεισος

ΑΕ Αιγάλεω-Αστέρας Ζωγρ.

Ηρακλής Περιστ.-Φοίνικας Περιστ.

Ελευθερούπολη-Αίμος Πετρ.

Ιεράπολη-ΓΣ Καισαριανής

Τριφυλλιακός-Ελπίδα Αγ. Αναργ.

Κηπούπολη-Κοψαχείλα

Ανθούπολη-Υμηττός

Άρης Καλαμακίου-Δούρειος/Ολυμπιακός Κυψ.

Άγιος Δημήτριος-ΑΟ Ιλίου

Ιλίσια 2004-Ιπποκράτης

Λαρισαϊκός-ΑΕ Περιστερίου

Γκυζιακός-Ταταύλα

Θεμιστοκλής-Αναγέννηση Πετρ.