Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 2-1 και μάλιστα με ανατροπή πέτυχε η Διάνα Ηλιούπολης επί του Α.Ο.Περιστερίου και συνεχίζει την προσπάθεια της παραμονής στην Α’ κατηγορία, αποδεικνύοντας ότι είναι πολύ σκληρό καρύδι.

Το ματς ήταν ακατάλληλο για καρδιακούς αφού στο 86΄ ο Παριανός ισοφάρισε το γκολ του Γεωργακόπουλου με το οποίο προηγήθηκε ο «Όμιλος» στο 27΄. Και σαν  να μην έφτανε αυτό στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χ. Μπαλαφούτης με σουτ σημείωσε το τελικό 1-2. Η Διάνα τελείωσε το παιχνίδι με 9 παίκτες αφού στο 72’ αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Μπελέρης, και στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Κόρρας με τον Παριανό να παίρνει τη θέση του στα γκολπόστ!  Από τον Α.Ο.Περιστερίου αποβλήθηκε στο 87’ ο Πλέστης.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Σύψας (Κολλιάκος A, Νικολάου X.).
ΑΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ:  Σκυριώτης, Κόρδας, Μπούζας, Κωνσταντόπουλος, Μουτζούρης, Τασιούδης (73’ Ιατρούδης), Λέσι (89’ Κουτσούκος), Πλέστης, Σιδέρης, Λειβαδάς, Γεωργακόπουλος.
ΔΙΑΝΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ: Κόρρας, Ζουμπουνέλης, Χύσα (76’ Βούτας), Τζιβελέκης (76’ Νικόλι), Μπελέρης, Καλουδιώτης, Χαλαζωνίτης (46’ Παριανός), Αναστασίου, Ντζαβίδας (70’ Α. Μπαλαφούτης), Χ. Μπαλαφούτης, Καλλέργης