ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ-ΑΟ ΙΛΙΟΥ 0-1 με τον Κάρου 59΄

Μεγάλη νίκη που τον φέρνει πολύ κοντά στην άνοδο στην Α’ ΕΠΣΑ πέτυχε ο ΑΟ Ιλίου που επικράτησε μέσα στο Μπραχάμι με 1-0 του Άγιου Δημήτριου.

Το γκολ του Κάρου στο 59′ ήταν αρκετό για να χαρίσει τη νίκη στους φιλοξενούμενους. Από την άλλη, οι γηπεδούχοι πάλεψαν, είχαν κάποιες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν όμως το 0-1 έμεινε μέχρι τέλους και η Μπάρτσα έχασε τις ελπίδες της για την άνοδο.

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Θοδωρής Κουτσουδάκης) Μακρής, Δαλκαφούκης (83′ Τοτολίδης), Νταλάκας, Τάγκαλος, Σκόνδρας, Κωνσταντόπουλος, Τζαβάρας (60′ Χαλιβελάκης), Καρτσιώλας (67′ Συκαράς), Νικολάου, Συκαράς (70′ Βαμβακερής), Ζαμπαράς.

ΑΟ ΙΛΙΟΥ (Γιάννης Τζώτζης) Δρόσος, Μεχμέτι, Δούκας, Δαούτης, Πλάκας, Λέκας, Αγκαλίου (90+1′ Σταματάκης), Κάρο, Αθανασόπουλος (84′ Νάτσης), Λερούτσος (46′ , Δαμασκηνός (64′ Καλογερής).

Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(29η αγωνιστική)
1. ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ – ΚΟΛΩΝΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ. 0-4
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(29η αγωνιστική)
2. ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ – ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ ΡΟΥΦ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΑΝΤΩΝΙΟΥ Κ., ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΙΔΗΣ Ι., ΚΑΦΡΙΤΣΑΣ Α. 3-1
3. ΙΛΙΣΙΑ 2004 – ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ ΓΟΥΔΗ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΚΟΣΙΚΙΔΗΣ Σ., ΜΠΕΚΙΑΡΙ Λ., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η. 1-2
4. ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ – ΑΓΙΑΞ ΤΑΥΡΟΥ ΓΛΥΦΑΔΑΣ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ Χ., ΣΑΜΟΪΛΗΣ Δ., ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ Ν. 0-5
5. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ., ΚΟΥΤΣΟΓΙΑΝΝΟΣ Ν. 0-0
6. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΜΑΧΑΙΡΑΣ Ε., ΜΟΥΡΟΥΝΑΚΗΣ Θ., ΚΕΛΕΚΙΔΗΣ Π. 2-1
7. ΑΤΤΙΚΟΣ – ΜΕΛΙΣΣΙΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΤΣΑΤΣΟΥΛΗΣ Ι., ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ. 0-4
8. ΑΡΜΕΝΙΚΗ – ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΧΡΥΣΑΦΗΣ Χ., ΚΟΚΑΡΙΔΑΣ Ν., ΑΝΔΡΟΥΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Α. 1-3
9. ΥΜΗΤΤΟΣ – ΛΑΥΡΑ ΑΡΓ/ΛΗΣ ΥΜΗΤΤΟΥ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ., ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν. 1-0
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
(29η αγωνιστική)
10. ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΣΥΨΑΣ Ι., ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ Α., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ. 2-3
11. ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ – ΑΟ ΙΛΙΟΥ ΑΓ.ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΓΡΙΜΜΑΣ Ε., ΚΑΡΑΤΖΙΚΑΣ Α., ΚΟΥΝΤΟΥΡΕΛΗΣ Γ. 0-1
12. ΚΑΛΑΜΑΚΙ – ΠΑΠΑΓΟΣ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΜΗΜΙΔΗΣ Ι., ΚΙΚΗΡΑΣ Φ., ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν. 2-1
13. ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Β΄ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΖΑΡΑΒΙΝΟΣ Α., ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι. 2-1
14. ΙΕΡΑΠΟΛΗ – ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΙΓΑΛΕΩ (ΟΡΥΖΟΜΥΛΩΝ) Σάββατο 12/05/18 17:00 ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ., ΚΟΠΑΛΑΣ Κ., ΤΖΙΚΑΣ Ε. 2-0
15. ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Σάββατο 12/05/18 17:00 ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ Α., ΤΟΥΜΠΑΚΑΡΗΣ Ι., ΑΚΡΙΒΟΣ Χ. 2-2
16. ΠΑΣ ΓΑΛΑΤΣΙ – ΒΥΡΩΝ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Σάββατο 12/05/18 17:00 ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΖΥΓΑΣ Π. 2-0
17. ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Β΄(ΑΛΚΥΩΝ) Σάββατο 12/05/18 17:00 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Μ., ΑΡΓΥΡΙΑΔΗΣ Γ. 1-1