Μεγάλη πρόκριση το Παγκράτι- Τρομερός Κελαϊδίτης!

Aποτελέσματα Κυπέλλου Κυριακή 09-09-18

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΒΥΡΩΝ

2-2 (πεν: 3-2)

Ματσάρα  στο ελληνικό με 4 γκολ και πρόκριση για το Παγκράτι στην διαδικασία των πέναλτι με έναν τρομερό Βαγγέλη Κελαϊδίτη να αποκρούει δυο φορές και να δίνει την πρόκριση στην ομάδα του δείχνοντας ότι η διαφορά κατηγορίας που χώριζε τις δυο ομάδες δεν ήταν αρκετή.

Μετά από ένα ισορροπημένο 1ο ημίχρονο ο  ΑΟ Βύρων  κατάφερε να προηγηθεί χάρις σε πέναλτι του Σταύρου (αφού πρώτα απέκρουσε ο ήρωας Κελαϊδίτης).Στη συνέχεια όμως και με την είσοδο του πολύπειρου Στρατή το Παγκράτι κατάφερε να ισοφαρίσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ του ίδιου!
Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση όπου ο βύρων  έμεινε με 10 παίκτες και το Παγκράτι με 9 αφού το ματς είχε πάρει φωτιά.

Το Παγκράτι κατάφερε να προηγηθεί με 2-1 μετά από απίστευτο τραγικό λάθος της άμυνας του Βύρων  όπου οι αμυντικοί έβαλαν την μπάλα σχεδόν μόνοι τους γκολ.

Παρολα αυτά όμως στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ο μεγάλος σταρ του  ΑΟ Βύρων , Παριανός έδειξε την κλάση του και κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 στέλνοντας την αναμέτρηση στην ρωσική ρουλέτα των πέναλτι!

Εκεί όμως ο τρομερός Βαγγέλης Κελαϊδίτης έπιασε δυο πέναλτι και σε συνδυασμό με το χαμένο του Καραμπά έδωσε την πρόκριση στην αρμάδα του στρατηγού Νίκου Ακριτίδη!

Αρκετός κόσμος στο γήπεδο ο οποίος ευχαριστήθηκε ένα πολύ όμορφος ματς!

Τα πέναλτι  έχετε την ευκαιρία να τα δείτε στο web tv του sportifico.gr .on time.

 

17. ΑΡΗΣ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΑΡΙΩΝ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 09:30 ΜΑΡΑΘΩΝΙΤΗΣ Μ., ΒΡΑΝΑΣ Ι., ΜΠΙΜΠΑΚΗΣ Α. 6-0
18. ΤΕΡΨΙΘΕΑ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΙΚΟΣ ΤΑΥΡΟΥ Β΄ (Χ.ΠΑΥΛΙΔΗΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ., ΚΟΣΚΙΝΑΣ Ι. 0-1
19. ΑΤΤΙΚΟΣ – ΑΕ ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 09/09/18 10:00 ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ Ι., ΓΚΟΥΝΤΑΣ Κ. 1-0
20. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΠΕΤΡ/ΛΗΣ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΑΙΣ/ΝΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΜΗΤΡΑΚΟΣ Α., ΚΑΤΕΛΑΝΑΚΗΣ Δ., ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π. 0-3
21. ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΑΝΘΟΥΠΟΛΗ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ (ΧΩΡΑΦΑΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΟΝΤΟΣ Κ., ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΡΟΥΣΣΟΣ Π. 0-5
22. ΔΑΦΝΗ ΑΘΗΝΩΝ – ΑΜΙΛΛΑ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΡΟΥΦ Κυριακή 09/09/18 10:00 ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν., ΤΖΑΝΗΣ Σ., ΚΑΛΟΠΙΣΗΣ Α. 1-2
23. ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 09/09/18 10:00 ΣΤΑΜΟΣ Β., ΧΙΟΝΗΣ Α., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ. 0-1
24. ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Λ., ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ Η., ΦΙΛΙΠΠΑΚΗΣ Κ. 2-0
25. ΚΗΠΟΥΠΟΛΗ – ΑΙΑΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 09/09/18 10:00 ΤΕΝΕΚΟΥΔΗΣ Α., ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ Α., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ε. 9-1
26. ΚΑΛΑΜΑΚΙ – ΠΑΟΚ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 13:00 ΛΙΑΜΠΟΤΗΣ Μ., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Π., ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΡΑΣ Γ. 1-0
27. ΛΥΚΟΙ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ – ΑΘΗΝΑΪΔΑ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ (Τ.ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΕΥΘΥΜΙΟΥ Ε., ΓΕΝΝΑΙΟΣ Ν., ΓΑΛΑΝΗΣ Θ. 0-1
28. ΑΟ Ν ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ – ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ Α΄ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΑΝΔΡΕΟΥ Ν., ΙΩΣΗΦΟΓΛΟΥ Μ., ΠΡΙΝΤΖΙΟΣ Α. 3-0
29. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ – ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΩΝ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ Ν., ΣΕΡΕΒΕΤΑΣ Σ., ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Χ. 5-1
30. ΕΝΩΣΗ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ – ΠΕΥΚΗ ΡΟΥΦ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ Π., ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΥ Π., ΚΟΠΑΛΑΣ Κ. 0-6
31. ΚΟΛΩΝΟΣ – ΑΟ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΛΑΤΩΝΟΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΝΙΚΟΛΑΟΥ Σ., ΝΤΑΡΑΚΛΙΤΣΗΣ Σ., ΜΑΤΣΟΥΚΑΣ Κ. 3-1
32. ΠΑΠΑΓΟΣ – ΙΕΡΑΠΟΛΗ ΧΟΛΑΡΓΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΣΥΨΑΣ Ι., ΣΤΕΡΓΙΩΤΗΣ Ι., ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΠΟΥΛΟΣ Θ. 1-0
33. ΤΑΤΑΥΛΑ – ΑΤΛΑΣ ΚΥΨΕΛΗΣ ΠΑΛ.ΦΑΛΗΡΟΥ (Σ.ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΣ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΜΑΛΑΝΔΡΑΚΗΣ Ε., ΚΟΥΚΟΠΟΥΛΟΣ Β., ΜΗΜΙΔΗΣ Ι. 1-4
34. ΚΟΡΩΝΙΔΑ – ΠΡΑΣΙΝΑ ΠΟΥΛΙΑ ΓΑΛΑΤΣΙΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΚΑΠΙΡΗΣ Μ., ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΤΟΣ Σ., ΒΑΜΒΑΚΑΣ Μ. 3-2
35. ΗΡΑΚΛΗΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΘΗΝΩΝ ΗΦΑΙΣΤΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΡΟΥΣΣΟΣ Π., ΚΟΡΡΕΣ Ν., ΜΠΟΝΤΖΟΣ Χ. 3-0
36. ΑΕ ΙΛΙΟΥ – ΤΟΛΜΗ ΠΕΡΙΣΤ. ΙΛΙΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΖΗΣΗΣ Δ., ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ Γ., ΣΤΑΝΤΣΙΟΥ Ε. 2-2 (πεν: 4-3)
37. ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΒΥΡΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΜΑΡΑΝΟΣ Θ., ΕΥΘΥΜΙΟΥ Π., ΧΡΗΣΤΟΥ Σ. 2-2 (πεν: 3-2)
38. ΓΑΛΑΞΙΑΣ – ΚΟΨΑΧΕΙΛΑ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΚΩΣΤΑΓΙΑΝΝΗΣ Α., ΚΟΚΑΡΙΔΑΣ Ν., ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Ε. 0-3
39. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ – ΤΡΙΦΥΛΛΙΑΚΟΣ ΜΕΤ/ΣΗΣ ΛΥΚΟΒΡΥΣΗΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΘΩΜΟΓΛΟΥ Γ., ΔΕΤΣΗ Μ., ΓΚΑΙΤΑΤΖΗΣ Ι. 0-0 (πεν: 4-5)
40. ΜΕΛΙΣΣΙΑ – ΚΑΜΑΤΕΡΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΠΕΡΡΑΚΗΣ Κ., ΜΠΑΓΙΑΣ Ι., ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ Γ. 3-2 παρ.
41. ΟΡΦΕΑΣ ΑΙΓΑΛΕΩ – ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΙΓΑΛΕΩ Δ.Α.Κ. Κυριακή 09/09/18 16:30 ΖΥΓΑΣ Π., ΜΑΡΔΑΣ Β., ΜΠΑΖΑΚΟΥΛΑΣ Π. 2-0
42. ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ ΕΡΑΣ. – ΑΕ ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΠΕΥΚΗΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΓΟΥΡΕΛΗΣ Π., ΔΑΡΣΑΚΛΗΣ Η., ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ Μ. 2-3
43. ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ – ΓΚΥΖΙΑΚΟΣ ΝΕΑΣ ΙΩΝΙΑΣ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΧΑΛΔΑΙΟΣ Ι., ΖΗΡΔΑΣ Α., ΑΡΑΒΙΔΗΣ Γ. 1-0
44. ΑΟ.Ν.Φ.ΑΤΤΑΛΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ Γ΄ (ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΤΖΑΝΗΣ Σ., ΝΙΚΟΛΑΟΥ Χ., ΤΖΙΚΑΣ Ε. 1-2
45. ΝΙΚΗ ΑΛΙΜΟΥ – ΑΕ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ ΚΑΛΑΜAKIOY ΑΛΙΜΟΥ Β΄ Κυριακή 09/09/18 16:30 ΑΡΒΑΝΙΤΗΣ Κ., ΠΡΟΔΡΟΜΙΑΔΗΣ Α., ΙΣΣΑ Α. 1-0
46. ΔΟΥΡΕΙΟΣ ΑΣ – ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ ΚΥΨΕΛΗΣ (ΑΛΕΠΟΤΡΥΠΑΣ) Κυριακή 09/09/18 16:30 ΚΑΤΟΙΚΟΣ Κ., ΚΛΟΥΚΙΩΤΗΣ Ε., ΚΟΛΛΙΑΚΟΣ Α. 0-1