Καταρτίστηκαν τη Δευτέρα από την ΕΠΟ οι 8 όμιλοι Γ’Εθνικής τη Δευτέρα 2019-20.
Πραγματοποιήθηκε τη Δευτέρα 2/9 στα γραφεία της ΕΠΟ ο καταρτισμός των 8 ομίλων του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής της νέας περιόδου 2019-20.
Η κλήρωση των αγώνων θα γίνει την Τρίτη 10/9 και η έναρξη πιθανότατα την Κυριακή 22/9.
Στα αξιοσημείωτα είναι η απουσία του Ηρακλή Θεσσαλονίκης και η παρουσία στον 8ο όμιλο ομάδων μόνο από την Κρήτη.
1ος όμιλος :
Ένωση Αλεξανδρούπολης
Μέγας Αλέξανδρος Ιάσμου
Ηρακλής Νέου Ζυγού
Ορφέας Ξάνθης
Άρης Αβάτου
Νέστος Χρυσούπολης
Δόξα Θεολόγου
Κεραυνός Πέρνης
Αετός Ορφανού
Πανδραμαικός
Δόξα Κάτω Καμήλας Απόλλων Παραλιμνίου
Πανσερραικός
Κιλκισιακός
Υποβιβάζονται 6 ομάδες
2ος Όμιλος
Αγροτικός Αστέρας
Μακεδονικός
Ποσειδώνας Μηχανιώνας
Θερμαϊκός Θέρμης
Αλμωπός Αριδαίας
Εδεσσαικός
Αναγέννηση Γιαννιτσών
Θύελλα Σαρακηνών
Νέα Καλλικράτεια
ΑΟ Σειρήνα
Αστραπή Μεσοποταμίας
ΠΑΣ Φλώρινα
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας
Νίκη Αγκαθιάς
Υποβιβάζονται 6 ομάδες
3ος Όμιλος
Ηρακλής Λάρισας
Οικονόμος Τσαριτσάνης
ΑΕ Καρίτσας
Δίας Δίου
Πιερικός
Διαγόρας Στεφανοβίκειου
ΓΣ Αλμυρού
Θησέας Αγριάς
Διγενής Νεοχωρίου
ΑΣ Μετέωρα
Ατρόμητος Παλαμά
ΑΟ Σελλάνων
ΑΠΟ Αταλάντη
ΑΟ Ποταμιάς
Υποβιβάζονται 6 ομάδες
4ος Όμιλος
Απόλλων Ευπαλίου
Αστέρας Ιτέας
ΑΕ Μεσολογγίου
Ναυπακτιακός Αστέρας
Αναγέννηση Άρτας
ΠΑΣ Πρέβεζα
ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου
Τηλυκράτης Λευκάδας
ΑΟ Ανατολή
ΑΕ Λευκίμμης
Θιναλιακός
ΑΕΠ Καραγιαννίων
Μακεδονικός Φούφας
Σούλι Παραμυθιάς
Υποβιβάζονται 6 ομάδες
5ος Όμιλος
Κηφισιά
Φωστήρας
Ηλυσιακός
Καλλιθέα
Άγιοι Ανάργυροι
Άγιος Ιερόθεος
Εθνικός
Μοσχάτο
Ερμής Κορυδαλλού
Κερατσίνι
Ακράτητος
Πανθηραικός
Θύελλα Καμαρίου
Άνω Μερά Μυκόνου
Υποβιβάζονται 6 ομάδες
6ος Όμιλος
Μαρκό
Θύελλα Ραφήνας
Παλληνιακός
Αχαρναικός
Αήττητος Σπάτων
Ρόδος
Αιολικός
ΑΟ Υπάτου Θηβών ΠΑΣ Κιθαιρών Καπαρελλίου
ΑΟ Νέας Αρτάκης
ΑΕΚ Τρίπολης
Παναρκαδικός
Κόρινθος ’06
Υποβιβάζονται 5 ομάδες
7ος Όμιλος
Ναύπλιο 2017
Παναργειακός
Ένωση Ερμιονίδας
ΑΟ Διαβολίτσι
Πανηλειακός
ΠΑΟ Βάρδας
Ολυμπιακός Ζαχάρως
Πανγυθεατικός
Αστέρας Βλαχιώτη
ΠΣ “Η Σπάρτη”
Θύελλα Πατρών
Διαγόρας Βραχνέικων
ΑΠΣ Ζάκυνθος
ΑΟ Τσιλιβή Ζακύνθου
Υποβιβάζονται 6 ομάδες
8ος Όμιλος
ΑΟ Πόρου
ΠΟΑ (Ατσαλένιος)
Γιούχτας
Ηρόδοτος
ΑΟ Αγίου Νικολάου
Ρεθυμνιακός
Επισκοπή
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ
Πανακρωτηριακός
Υποβιβάζεται 1 ομάδα