Ωραίο παιχνίδι που σπάνια βλέπεις σε ερασιτεχνικό, απόλαυσαν οι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο γήπεδο του Ρουφ την Τετάρτη, ανάμεσα στον ΠΑΟ Ρούφ και τη Διάνα για την φάση των «32» κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Η ομάδα της Ηλιούπολης επικράτησε 2-1 εκτός έδρας επί ενός ισοδυνάμου αντιπάλου που στο α’ ημίχρονο ,το πρώτο 20λεπτο καί στο τελευταίο 20λεπτο ήταν καλύτερος, η Διάνα ήταν επικίνδυνη στις αντεπίθεσεις .

Λεπτομέρειες του αγώνα
Στο 5′ Φάουλ Λελούδα ο Μπανιάς γύριζει με κεφαλιά όμως δεν βρίσκεται κάποιος συμπαίκτες του να σπρώξει τη μπάλα στα δίχτυα.
12 Σουτ του Λελούδα η μπάλα άουτ.
15′ Σέντρα Ζευκιλλή κεφαλιά Μπανιά ο Κορρας διώχνει προς στιγμής και στην επαναφορά ο Μπανιάς με τον ίδιο τρόπο σημαδεύει το δοκάρι της εστίας του τερματοφύλακα της Διάνας.
30′ Σουτ Λελούδα η μπάλα άουτ
31′ Μεγάλη φάση για τον ΠΑΟ Ρουφ. Ο Τεττέι έκανε τη σέντρα ο Λελούδας που ήταν στο ύψος του πέναλτι κατέβασε τη μπάλα και έκανε το σουτ με τη μπάλα να σταματάει στα πόδια του Μπακογιάννη.
34′ ΓΚΟΛ Η ΔΙΑΝΑ. Σέντρα ακριβείας του Καλλέργη στον Φάρο με τον τελευταίο στο δεύτερο δοκάρι με κεφαλιά να κάνει το 0-1.
35′ ΠΕΝΑΛΤΙ Η ΔΙΑΝΑ. Ο διαιτητής Μαράνος καταλογίζει πέναλτι και ο Κετσετζόγλου που ανέλαβε την εκτέλεση κάνει το 0-2.
38′ Ο Κετσετζόγλου βρίσκει τον Καλουδιώτη που κάνει το σουτ όμως ο Κουνάδης αποκρούει.
40′ Φωνάζει για χέρι ο ΠΑΟ Ρουφ σε χέρι αμυντικού της Διάνας.
45′ Σέντρα Τουμπουλίδη κεφαλιά του Μπανιά η μπάλα άουτ.
47′ Ο Καλλέργης βρίσκει με ωραία κάθετη πάσα τον Κετστετζόγλου που προλαβαίνει την έξοδο του Κουνάδη όμως πλασάρει πάνω από την εστία.
54′ Κεφαλιά Μπένα μόλις άουτ.
55′ ΓΚΟΛ Ο ΠΑΟ ΡΟΥΦ. Φάουλ Λελούδα η μπάλα στο τείχος και με σουτ ο Σωτηριάδης μειώνει σε 1-2.
59′ Ο Καλλέργης έφυγε στην πλάτη της άμυνας και έκανε το σουτ όμως ο Κουνάδης έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ.
65′ Σουτ του Μπανιά η μπάλα άουτ.
71′ Ακυρώνεται τέρμα του Μπανιά ως οφσάιντ.
84′ Σουτ του Τεττέι η μπάλα άουτ.
ΠΑΟ ΡΟΥΦ (Σταύρος Ηλιόπουλος) Κουνάδης, Βενάρδος, Τομπουλίδης (75′ Παλάτσιος), Μπένα, Σωτηριάδης, Μπανιάς, Τύρπος, Επιτροπάκης (46′ Ρούπι), Ζευκιλλής (46′ Δανασής), Τέττει, Λελούδας (65′ Γαλάνης).
ΔΙΑΝΑ (Γιώργος Τσαμόπουλος) Κόρρας, Δάρρας Α., Δάρρας Π., Μπακογιάννης, Πανίδης, Μπαρδάκης, Καλουδιώτης (87′ Τζιβελέκης), Φάρος (81′ Μπαλαφούτης Χρ.), Καλλέργης (90+1 Μπαλαφούτης Α.), Κετσετζόγλου, Ζιώβας (46′ Μπουραζάς).

ΠΑΟ ΡΟΥΦ – ΔΙΑΝΑ 1-2