Παιχνίδι ακατάλληλο για καρδιακούς έπαιξαν Χαραυγιακός και Νέα Ιωνία στην Ηλιούπολη για την 17η αγωνιστική με τελικό σκορ 2-2.

Ο Χαραυγιακός αν και προηγήθηκε 1-0 είδε τον χάρο με τα μάτια του, αφού η Νέα Ιωνία εντυπωσίασε γυρίζοντας το παιχνίδι 1-2 μέσα σε ένα λεπτό.

Μετά την ισοφάριση προσπάθησε για την νίκη χωρίς όμως να το καταφέρει. Και τα δύο γκολ του Χαραυγιακού πέτυχε ο εντυπωσιακός Πλούμης.

Τα γκόλ πέτυχαν οι Πλούμης 2 (46′ 1-0, 68′ 2-2), Νταϊφώτης (52′ 1-1), Καφετζής (53′ 1-2).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Χρυσάφης (Τσολακίδης, Κούλης).

Πριν την έναρξη του αγώνα κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στην μνήμη του επί σειρά ετών Εφόρου των τμημάτων Υποδομών του Χαραυγιακού Χρήστου Κυργοτάση που απεβίωσε πρόσφατα.

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ:Βακερλής, Τσέκος, Παρασκευόπουλος, Μαραγκουδάκης, Αναστασόπουλος, Γιαννόπουλος (89’ Μπιρμπίλης), Κασσιανός, Κούτρας (60’ Τσαραούσης), Πλούμης, Κούντου, Οκσίσογλου.

ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ: Παπουτσής, Σταθόπουλος (92’ Φρατζέσκος), Ζαρκαδούλας, Σιγάλας, Νταϊφώτης, Μουκάι, Χατζής (88’ Θέρμος), Βογατσάς, Πρισιμιτζής, Καφετζής (85’ Πανταγιάς), Παντελίδης (75’ Τζίφας)