Οι  Τράχωνες  3-0 την Θύελλας Αγίου Δημητρίου

Το σκορ άνοιξε στο έκτο λεπτό, μετά από σουτ του Βουρλούμη και ασιστ του Δημογιάννη. Στο 23′ οι ρόλοι αντιστράφηκαν και ο Δημογιάννης πάσαρε στον Βουρλούμη που έκανε το 2-0. Στην επανάληψη, οι παίκτες των φιλοξενούμενων δεν κατάφεραν να αντιδράσουν και έτσι στο 60′, έπειτα από κόρνερ του Βουρλούμη, ο Προμπονάς με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ζαγαρέλου. Οι γηπεδούχοι διατηρήθηκαν στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας, φτάνοντας τους 32 βαθμούς (-8 από την πρώτη θέση) ενώ η Θύελλα έμεινε στους 13 και πλέον βρίσκεται 14η στην κατάταξη.

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Γιώργος Παπακωστούλης): Παπαδόπουλος, Μερετσώλιας (82′ Πρινα), Λεόπουλος (λ.τρ 60′ Μετλίου), Ακριτίδης, Μπουγιούκος, Προμπονάς, Παπαντζίμας, Μανωλιάδης (65′ Τσακίρης), Γιαννόπουλος, Δημογιάννης, Βουρλούμης (80′ Δημάκης)

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Νίκος Παπαρούνης): Ζαγαρέλος, Μαύρος (52′ Μινάι), Νταλάκας, Μπαρδώσας, Παπανδρέου (72′ Χαλεπιαν), Νούλας (70′ Δελαπόρτας), Κουκοβίνης, Παλάσκας, Τσιρκινίδης, Παπανικολάου, Τρυφωνίδης.