Ο Χαραυγιακός  ήταν ο νικητής στο γήπεδο β’ Ηλιούπολης, οι “νερατζούρι” ήταν άτυχοι στις τελικές καλές στιγμές για να ανοίξουν το σκορ ,στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε η εμπειρία των παικτών του Χαραυγιακού ,και σε μια αντεπίθεση του Βουρλούμη ανετράπη εντός περιοχής από τον αμυντικό Βλάχο ,και ο Διαιτητής καταλόγισε το πέναλτι ,το εκτέλεσε ο Γκούγκας και πέτυχε το 1-0 στο 83ο λεπτό.στις καθυστερήσεις ο Άρης προσπάθησε για την ισοφάριση , αλλά έπεσε πάνω στον Σταματόπουλο που ήταν σε καλή μέρα.

Διαιτητές: Κασίδης, Αναστασόπουλος-Κοντογιάννης

ΧΑΡΑΥΓΙΑΚΟΣ (Θύμιος Γεωργούλης): Σταματόπουλος, Κουντουριώτης, Βουρλούμης, Μιχαηλίδης, Κυργοτάσης (46′ Αναστασόπουλος), Τουγουντζόγλου, Πάσα (46′ Δραμουντανής), Ζαχαρόπουλος (87′ Τάφα), Γκούγκας (90′ Χίλιος), Νίκου, Τσοντάκης (78′ Χάσι)

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Νίκος Λιβαθινός): Κουλλόλι, Κεφαλάς, Δ. Μαρκάκης (67′ Μπορτσέφσκι), Καλαβρυτινός, Βλάχος, Παπαπαναγιώτου (73′ Κασνέσκι), Σταμπουλής, Χατζής, Γκενάκος, Γαλάτης, Φλορέντζου (59′ Καραμουσλής).